Biżuteria z perłami – co symbolizują perły? Historia i ciekawostki

sty 4, 2024 | Poznaj nasze kolekcje | 0 komentarzy

Biżuteria z pereł nigdy nie wychodzi z mody. Jest klasyczna, elegancka i ponadczasowa. Kolczyki, bransoletka czy naszyjnik z perłami pasują do wszystkiego. Takie dodatki możesz nosić na każdą okazję. Doskonale dopełnią Twoją codzienną stylizację i dodadzą Ci klasy podczas eleganckiego przyjęcia. 

Co symbolizuje biżuteria z perłami – historia pereł

Według mitologii perły powstały z kropel wody, z której narodziła się Afrodyta (Wenus), natomiast – zgodnie ze staropolskimi wierzeniami – perły to łzy aniołów. W literaturze i sztuce symbolika pereł związana jest przede wszystkim  z wodą, kobiecością i seksualnością, w różnych jej aspektach: oznacza czystość, ale i pożądanie, żonę i kochankę, szczęście małżeńskie i łzy kobiety cierpiącej z winy mężczyzny.

Biżuteria ze sztucznych pereł – czy warto kupować sztuczne perły?

Z czym naszyjniki czy kolczyki z perłmi kojarzą nam się dzisiaj? Z elegancją, luksusem, Królową Elżbietą i przede wszystkim Coco Chanel – tak przynajmniej powinno być jeśli jesteś wielbicielką mody. Mademoiselle pozwoliła kobietom nosić sztuczne perły i wprowadziła sztuczną biżuterię na salony – To żenujące – mawiała projektantka – żeby łazić z milionami dolarów wokół szyi, tylko dlatego, że komuś przydarzyło się być bogatym. Osobiście gustuję wyłącznie w sztucznej biżuterii, bo jest prowokująca.

Biżuteria z pereł Swarovski – eleganckie dodatki z ekologicznymi perłami

Wobec tego my też wychodzimy poza schemat! W kolekcji Alba Perle wykorzystaliśmy perły Swarovski – czyli szklane korale pokryte perłową powłoką. Nie przyczyniamy się zatem do cierpienia małży, których organizmy wytwarzają drogocenne perły w reakcji obronnej na ciało obce. Ponadto Altra Dea to sztuczna biżuteria pokryta metalami szlachetnymi. Wykonujemy ją z mosiądzu i pokrywamy palladem oraz złotem lub rutenem. 

Szukasz eleganckiej i nieszblonowej  biżuterii z ekologicznymi perłami? Odwiedź nasz sklep z biżuterią online.

Masz pytania dotyczące produktów? Napisz do nas.

6 + 4 =

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *